7 Правил Проведення Ефективної Співбесіди

Ні в якому разі не ставтесь до кандидата, як до жертви чи постраждалого. Поводьтесь, як зазвичай, та не змушуйте людину почуватися некомфортно через ваші особисті емоції. Я шукав начальника відділу продажу у свою виробничу компанію. Тоді я був менш досвідченим, і найбільше враження на мене справив кандидат, який до цього працював у компаніях з ім’ям, а також впевнено назвав мені всі інструменти керівника.

Я радію, коли немає ситуацій «хтось когось не попередив про увімкнену камеру» або питань, хто кому мав нагадати зранку про заплановану зустріч. Коли люди поважають Вакансії компанії WizardsDev одне одного, вони швидко вийдуть із таких ситуацій без зайвої уваги до вигаданої проблеми. Був розробник, хобі якого — грати у рок-гурті на гітарі.

Проведення Презентації Компанії Та Вакансії

Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту. Коментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами. Всі ми люди, але професійна етика має бути на першому місці у спілкуванні. Якщо лист не прийшов протягом декількох хвилин, будь ласка, перевірте папку Спам. Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин. Зелений, жовтий, помаранчевий, бордовий — креативність.

Така зацікавленість не тільки лестить співрозмовнику, а й показує рівень вашої комунікабельності, адже зазвичай доводиться працювати в команді. Під час такої співбесіді кадровик проводить з кожним претендентом особисту бесіду, при якій встановлюється довірливий контакт. Потенційному працедавцю не цікаво знати про вас «у загальних рисах» – перш за все ви йому цікаві, як людина, що претендує на вакантну посаду за певною спеціальністю. Про це інтерв’юер може дізнатися лише з вашої розповіді! Наприклад, ім´я Джакомо Казанови стало відомим завдяки його власним мемуарам.

Дивіть Людині В Очі, Коли Знайомитеся З Нею

Дослідження свідчать, що працедавці порівнюють кандидатів із іншими людьми, які були на співбесіді в той же день. Тому слабші, які прийшли https://wizardsdev.com/ після сильніших, отримують додатковий мінус. І навпаки, ті, хто з’являються після кількох слабших кандидатів, отримають додатковий плюс.

  • Не робіть нічого спеціально, щоб перевірити психологічний стан людини.
  • Після інтерв’ю завжди перевіряйте ще раз інформацію.
  • Попри те, що робота психолога з цими двома групами буде суттєво відрізнятися, у підходах щодо найму таких пошукачів відмінностей майже немає.
  • Потенційному працедавцю не цікаво знати про вас «у загальних рисах» – перш за все ви йому цікаві, як людина, що претендує на вакантну посаду за певною спеціальністю.
  • Під час такої співбесіді кадровик проводить з кожним претендентом особисту бесіду, при якій встановлюється довірливий контакт.

Вивчіть його резюме та зрозумійте, де він навчався останнім часом. Це може бути здобуття нової професії на останньому місці роботи, навчання в університеті або на мовних курсах. Якось один маркетолог зробив яскраве резюме з кольоровим шаблоном з інтернету. Річ не в тому, що для резюме використали шаблон. А в тому, що текст було просто підставлено в потрібний блок, як на прикладі. Там немає прояву особистої думки — немає зміни блоків, хоча б місцями, жодного доповнення до вже придуманих кимось пунктів.

Фиксуйте Досвід!

Використання інформації про людину, закладеної в почерку, дасть можливість керівнику краще розуміти своїх співробітників. Провести такий графологічний аналіз керівник може, або вивчаючи особливості почерку самостійно, або співробітничаючи з фахівцем з соціальної психології і психодиагностике. При цьому потрібно пам’ятати, що немає хороших і поганих почерків. Є люди, які краще або гірше підходять для тієї або інакшої роботи. На жаль, на підприємствах салонного бізнесу нерідко спостерігається неспівпадання цілей підприємства і працівника.

як правильно проводити співбесіду

Так ви зможете визначити для себе чутливість чи нестриманість кандидата. Не робіть нічого спеціально, щоб перевірити психологічний стан людини. Не ставте підступних питань та не провокуйте на емоції. Пам’ятайте, що ви — не психолог, а співбесіда не є безпечним місцем, де людина може прожити свої тяжкі переживання. Однак будьте уважні й підкреслюйте для себе особливості у поведінці, якщо такі є. Ми все ще перебуваємо в умовах війни, та навіть після перемоги всім нам знадобиться якийсь час, щоб «відійти» від травми та подолати її.

На Які Особливості Досвіду Кандидатів Ви Звертаєте Увагу, Крім Підхожого Стеку?

Як тільки відчуєте, що це сталося, відразу ж ввічливо поверніть такого кандидата до того запитання, на якому ви зупинитеся. Тому важливо дістати чіткі, зрозумілі відповіді. Дізнайтеся конкретні факти, що підтверджують результативність співробітника. Наприклад, якщо людина претендує на посаду менеджера з продажу, дізнайтеся показники її продажів у цифрах.

Як Проводити Співбесіду З Людиною, Що Постраждала Від Бойових Дій: 5 Порад

Уважно слухайте відповідь, що тут розкриється істина. Людина може відповісти, що їй найбільше подобалося ремонтувати обладнання чи працювати з електронними таблицями. Або їй подобалося взаємодіяти з людьми, проводити наради, надихати, націлювати тих, хто збився з пріоритетів. Це запитання допомагає виявити сильні сторони людини. І якщо ми говоримо про керівника, це має бути той, кому подобається робота з людьми.

Повідомити Про Помилку

Ініціатива під час співбесіди повинна виходити від вас. Рекрутер сам визначає регламент проведення співбесіди, етапи і теми, своїми запитаннями окреслює межі розмови. Кандидат повинен відчувати, що саме ви ведете переговори. Оптимальний час для проведення співбесіди — не більше ніж година. Цього часу достатньо, щоби зрозуміти, чи будете ви розглядати кандидата, а також не втомити один одного занадто великим обсягом нової інформації.

Психологи з’ясували, що коли люди говорять щось приємне, і це не виглядає фальшиво, таких кандидатів частіше беруть на роботу. Йдеться про те, що ви хвалите організацію, демонструєте свій ентузіазм стосовно неї, однак не говорите про свої заслуги. А бувають ще й проєкти на апворку, де треба сидіти з трекером, який кожні 10 хв фотографує не лише екран, а й робітника через камеру. Ну, щоб не було такого, що роботу виконує не той, хто проходив співбесіду. При особистому спілкуванні з кандидатом я звертаю увагу на відкритість та щирість у розмові.

user